Mennyibe kerül havonta?

35 éves nem dohányzó férfi díjai:
10 millió Ft baleseti halál, havi 1.200 Ft
10 millió Ft baleseti rokk., havi 1.200 Ft
10 millió Ft minden halál, havi 5.500 Ft
10 e Ft kórh. napi térítés havi 3.230 Ft


Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Életbiztosítás adókedvezménye

Utolsó módosítás: 2014.01.13.

Az idei évtől, vagyis 2014.01.01-től újabb adókedvezménnyel bővült az életbiztosítási paletta. Konkrétan az új nyugdíjbiztosításra kell itt gondolni. Ez az új rendelet megihletett bennünket, és arra jutottunk, hogy érdemes lenne egy összesítő cikket írni arról, hogy az életbiztosításokra 2014-ben milyen adókedvezmények vonatkoznak. Íme:

Milyen adókedvezményeket használhatunk?

Végignézve az összes kihasználható kedvezményt, 5 különböző lehetőségig jutottunk, ez az 5 pedig a következő:

  1. Kamatadó és EHO mentesség
  2. Befektetési alapok váltásának adókedvezménye
  3. 20%-os adókedvezmény a nyugdíjbiztosításra
  4. Elköltségelhető befektetéses életbiztosítás vállalkozások részére
  5. Adómentes kockázati életbiztosítás

Ezzel összességében az életbiztosítások az állam által legtámogatottabb pénzügyi megtakarítási formája a pénzpiacnak. Nézzük meg, hogy ezek mit is takarnak pontosan, és hogyan tudjuk ezeket a kedvezményeket a gyakorlatban kihasználni.

Kamatadó és EHO mentesség

A kamatadó legtöbb befektetési, pénzügyi konstrukcióra vonatkozik. A kamatadó rendelet szerint minden befektetett pénzünk által termelt nyereség után a nyereségünk 16%-át adóként levonják az aktuális egyenlegünkből. Az EHO ugyanezen az elven működik és a nagysága 6%.Természetesen ez a befektetéssel kombinált életbiztosításoknál jelentkező előny, amelynek a lényege nem más, mint hogy a futamidő 3. éve után a kamatadó 16% helyett 8%, az EHO 6% helyett 3%. Az 5. év után viszont teljes adómentesség van, vagyis se kamatadó, se EHO fizetési kötelezettség nincs.

Befektetési alapok váltásának adókedvezménye

Amennyiben értékpapírszámlán kereskedünk, akkor minden egyes adás-vételnél megvizsgálják, hogy nyereséges volt-e a befektetés. Amennyiben pozitívan szállunk ki egy befektetésből, akkor a fent említett kamatadó és EHO megfizetésére van kötelezettségünk. Ez a megtakarításos életbiztosításokon és a NYESZ számlán kívül minden befektetésre vonatkozik. Eredményes befektetés márpedig egy megfelelően kezelt portfólió nélkül nem teljesíthető.

Életbiztosítás vállalkozások számára

A cégként kötött befektetéses életbiztosítás a KKV-k (kis- és középvállalkozások) egyik legjobb adóoptimalizáló lehetősége. Amennyiben a cég a szerződője, de a kedvezményezettje valaki más egy whole life (élethosszig tartó) befektetéses életbiztosításnak, akkor ez minden esetben adóalapot csökkent. Magyarul a cég költségként írhatja le a befektetési egységekhez kötött életbiztosítás rendszeres díjait. Az eseti díjakra nem vonatkozik az elköltségelhetőség 2014-től. Amikor visszavásároljuk a szerződést (mivel konkrét lejárata nincs, így mindenképp visszavásárlással jutunk a pénzünkhöz), akkor kell a befizetett díjakra SZJA és EHO formájában összesen 43% adót fizetni.

Javaslat: Cégvezetőknek ideális megtakarítási forma 10 év felett, mivel tulajdonképpen ezzel elhalasztható az adófizetés, ami a nyereséget nem érinti. Sőt ha a cég vásárolja vissza a befektetést és számlákkal igazoltan elkölti, akkor nincs adófizetési kötelezettség,sem SZJA, sem EHO.

Kockázati életbiztosítás adómentessége

A munkáltatók és a munkavállalók számára akár csoportosan is adható a kockázati élet- és balesetbiztosítás után nem kell adót fizetni. Mivel ez csoportos biztosítás, így nagyobb kedvezmények vannak benne, és sokkal olcsóbban juthatunk hozzá magasabb szolgáltatáshoz, mintha egyéni kockázati-, vagy balesetbiztosítást kötnénk. Ha ilyen lehetőség van a munkáltatónknál, akkor ezt érdemes kihasználni, mivel ezzel a megoldással ideálisan tudjuk pótolni a jövedelem kiesést, a betegszabadságunk alatt. Ne feledjük a táppénz jelenleg a bejelentett bérünk maximum 60%-a lehet.

Az új nyugdíjbiztosítás

Ahogy számos fórumon és hírben is megjelent, 2014.01.01-től ismét van adó visszatérítésre lehetőség az életbiztosítások egy bizonyos szegmensére. Ez a szegmens a nyugdíjbiztosítás. Az adókedvezmény mértéke az általunk egy naptári évben befizetett díjak a 20%-a, maximum éves 100.000 forint (54 évesnél idősebb embereknek éves 130.000 forint) Ez az adókedvezményt a nyugdíjbiztosításunk eseti számlájára utalja az állam, és ehhez nem férhetünk hozzá (ahogy a folyamatos díjakhoz sem) a futamidő végéig.

Hogyan használjuk ki az állam adta kedvezményeket?

Ez a cikk adott nekünk egy összegzést arról, hogy milyen módon és milyen mértékben támogatja az állam az életbiztosítások különböző típusait. 20% adókedvezmény, kamatadó mentesség, mind csupa olyan lehetőség, amit kár veszni hagyni. Ha Ön is minél nagyobb támogatás mellett szeretne megtakarítani, akkor töltse ki az itt található űrlapot és szakértőink felveszik Önnel a kapcsolatot.

Személy




Kapcsolódó bejegyzések:

  • Életbiztosítás nőknek
  • Életbiztosítások adózása 2014-ben
  • Miért fontos kockázati életbiztosítást kötni?
  • Megtakarítással egybekötött életbiztosítás
  • Minden életbiztosításnak megvan a helye a piacon


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu