Mennyibe kerül havonta?

35 éves nem dohányzó férfi díjai:
10 millió Ft baleseti halál, havi 1.200 Ft
10 millió Ft baleseti rokk., havi 1.200 Ft
10 millió Ft minden halál, havi 5.500 Ft
10 e Ft kórh. napi térítés havi 3.230 Ft


Keressen minket!

06 1 58 58 555

office@grantis.hu

VEGYE FEL
VELÜNK A
KAPCSOLATOT!
Érdeklődés tárgya:
Tovább
LiveZilla Live Help

INGYENES MEGTAKARÍTÁSI TANÁCSADÁS, EGY KATTINTÁSSAL!

Az ország bármely területén, így akár az Ön otthonában vagy irodájában is díjmentes személyes tanácsadást biztosítunk Önnek. Garantáljuk, hogy ez a 1,5 óra, élete egyik legjobb befektetése lesz!


 

PÉNZÜGYI BEJEGYZÉSEK

Néhány percben, tömören.
 

Adófizetés az életbiztosítások után

Utolsó módosítás: 2013.08.14.

Az életbiztosítások adózásának vonatkozásában, 2013-tól olyan jelentős változások léptek életbe, amely különösen a vállalkozásokat érinti. Adózási szempontból pedig a következő életbiztosítási típusokkal találkozhatunk.
A vállalkozások adózása

  • Kockázati életbiztosítás

A kockázati életbiztosítás azon életbiztosítási megoldások közé tartozik, amelyeknek nincsen visszavásárlási értéke, hiszen a befizetések teljes egészét a biztosító a kockázati díjak fedezésére fordítja. Ez azt is jelenti, hogy ha a biztosítási időszak alatt, káresemény nem következik be, a biztosítás kifizetés nélkül megszűnik.

2013-tól a cégek által fizetett kockázati életbiztosítások, havonta egy biztosítottra a minimálbér 30%-áig adómentesek. Azt érdemes tudni, hogy ez egy cégre és egy biztosított vonatkozik, tehát ha például két cég fizet egy biztosítottnak, akkor mindkét cég a már említett mértékig adómentességet élvezhet. Ezzel szemben, ha egy cég, egy személynek fizet több életbiztosítást, akkor ez halmozódik, így együttes díjuk a minimálbér 30%-át nem haladhatja meg. Ezt átlépve az életbiztosítást, a kifizetői adóteher mellett 51, 17%-os közteher sújtja, EHO és SZJA fizetése mellett.

  • Megtakarítással kombinált életbiztosítás

Ide azok az életbiztosítások tartoznak, amelyek lejárai szolgáltatással, valamint visszavásárlási értékkel rendelkeznek. Ezen biztosítások tehát a lejáratból adódóan egy bizonyos időtartamra szólnak, amilyen lehet a vegyes illetve a unit-linked életbiztosítás is.
A 2013-as évtől kezdve ezen megtakarítások díjai a munkavállaló felé juttatásnak minősülnek, így a cégeknek 51,17%-os adóteherrel is számolniuk kell. Az adó összetétele egyébként megegyezik a kockázati életbiztosításnál felvázolttal.

  • Whole life életbiztosítás

A whole-life, azaz egész életre szólónak tekintjük azon életbiztosításokat, amelyeknek lejárata és meghatározott időtartama ugyan nincsen, de visszavásárlási értékkel rendelkeznek. Ezek közé tartoznak a cégek körében igen népszerűnek mondott tartam nélküli unit-linked életbiztosítások.

A whole-life életbiztosításokat 2013 óta nem tekinthetjük kockázati életbiztosításnak, hanem külön kategóriát alkotnak. Adázási szempontból ráadásul a rendszeres díjakat és az eseti díjakat is egyedileg kell kezelni. A rendszeres díjak alapesetben adómentesek értékhatár nélkül, de az eseti és egyszeri díjak után 51, 17%-os adót kell fizetni.

A magánszemélyek adózása

A 2013-as évtől elkezdődően az életbiztosítások után fizetendő kamatadó mértéke is megváltozott. Ez azt jelenti, hogy nem kell kamatadót fizetni a rendszeres díjas szerződések megkötése utáni 11. évtől kezdve, az egyszeri díjas szerződések megkötése után pedig az 6. évtől. 50 százalékos kamatadó kedvezmény jár a rendszeres díjas szerződések 6. éve, valamint az egyszeri díjas szerződések 3. éve után. Minden más esetben a kamatadó mértéke 16%.
 

Személy



Kapcsolódó bejegyzések:

  • 20%-os adókedvezmény az életbiztosításokra
  • Egészségbiztosítás: Talán itt az idő?
  • A kamatadó mentes megtakarítások
  • Hogyan válasszunk életbiztosítást?
  • Hova tegyük a rövidtávú megtakarításainkat?


  • Tetszett az írás?
    Kérdése van?SZAKÉRTŐNK VÁLASZOL »

    Kérdezzen Ön is!



    Kérjük, írja a képen látható kódot a mellette található mezőbe.

    Deák Ferenc István

    Pénzügyi tanácsadó

    Készséggel válaszol kérdéseire!

    mobil: +36 70 942 0090
    e-mail: deakfi@konnyuhitel.hu